Magyar Lupus Egyesület
SLE-vel élők civil szervezete

Legutóbbi találkozóinkról

2010. évi második találkozónkat a megszokott szeptemberi hónap helyett novemberben tudtuk megrendezni. Ennek egyik oka a 21. Lupus Europe konferencia megrendezésével kapcsolatos megnövekedett feladatok voltak, a másik ok pedig az ORFI Lukács Klubjának felújítási munkálatai voltak. A „bepótolt” találkozót november 13-án rendeztük meg.
13 órától kötetlen beszélgetés, társalgás volt, sokan a helyszínen fizették be 2011. évi tagdíjakat.
14 órától Dr. Kiss Zsófia belgyógyász szakorvos (Budai Irgalmasrendi Kórház, Belgyógyászati Osztály) tartott előadást „Orvos és lupuszos beteg: Skizofrén helyzet” címmel. Dr. Kiss Zsófia belgyógyász orvos, aki maga is lupuszos beteg, így egy másik perspektívából látja a lupusz betegséget.
15 órától saját előadásunk következett „Nemzetközi konferenciát szerveztünk” címmel. Az előadást Balázs Henrietta és Varga Gábor tartotta, s a témája az általunk megszervezett 21. Lupus Europe nemzetközi konferencia szakmai beszámolója volt.
16 órától rövid filmvetítések következtek, média szerepléseinket vetítettük le azoknak, akik még nem látták, vagy újra megnéznék. Megnéztük közösen az RTL Klub Reggeli című műsorában megjelent riportot Dr. Nagy György Adjunktus Úrral (tiszteletbeli tagunkkal), aki a sokízületi gyulladásról beszélt. Majd a TV2 Napló című műsorában látott „Dr. House kedvenc betegsége” című riportfilmet is láthattuk újra.

2010. évi harmadik betegfórumunkat november 27-én, szombati napon tartottuk az ORFI Lukács Klubban. Minden vendégünk érkezéskor Mikuláscsomagot kapott ajándékba.
13 órától kötetlen beszélgetés, társalgás volt, többen a helyszínen fizették be 2011. évi tagdíjakat.
Ez a betegfórumunk is különleges volt, hiszen ez volt az első alkalom, hogy „messzebbről” érkeztek hozzánk neves előadók. Ezen a találkozón vendégünk volt a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségügyi Centrum, III. számú Belklinika Igazgatója, Dr. Zeher Margit Egyetemi Tanár, és Dr. Tarr Tünde Egyetemi Tanársegéd.
14 órától Dr. Zeher Margit Professzornő előadása következett „Lupus napjainkban” címmel. Professzornő mindannyiunk számára érdekes előadást tartott, majd válaszolt feltett kérdéseinkre.
15 órától Dr. Tarr Tünde Tanársegédnő előadása következett „Krónikus gyulladás és következményei SLE-ben” címmel. Kiváló előadást hallhattunk, majd Doktornő kérdéseinkre válaszolt.
16.15 órától egyesületünk közgyűlése következett, melynek fő napirendi pontja az egyesület alelnöki tisztségének újraválasztása volt. E naptól kezdve három éves időtartamra Balázs Henrietta lett megválasztva az egyesület alelnökének.
A nap zárásakor egyesületünk „Mikulásai” meglátogatták az ORFI Klinikai Immunológiai, Felnőtt- és Gyermek-reumatológia Osztályát (Dr. Kiss Emese főorvosnő osztálya), s az osztályon ápolt gyerekeknek a közelgő Mikulásnapra csomagokat adtak át.


Dr. Kiss Zsófia (Budai Irgalmasrendi Kórház) előadása
„Orvos és lupuszos beteg: Skizofrén helyzet” címmel
(Fotó: Berényi Zsolt)


Balázs Henrietta és Varga Gábor előadása „Nemzetközi konferenciát szerveztünk” címmel
(Fotó: Berényi Zsolt)

Prezentáció letöltése

Az összefoglaló prezentációja


Dr. Zeher Margit (Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségügyi Centrum, III. számú Belklinika)
„Lupus napjainkban” című előadása
(Fotó: Reszegi Tünde)


Dr. Tarr Tünde (Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségügyi Centrum, III. számú Belklinika)
előadása „Krónikus gyulladás és következményei SLE-ben” címmel
(Fotó: Reszegi Tünde)


A felújított Lukács Klub
(Fotó: Reszegi Tünde)


Közös kép
(Fotó: Reszegi Tünde)

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató